Křest knihy Pád do tmy od Kláry Janečkové

31. srpna 2018 v 10:26 | jahlina |  Nezařazeno
V knižní kavárně knihkupectví Luxor na Václavském náměstí byla včera pokřtěna nová kniha spisovatelky Kláry Janečkové s názvem Pád do tmy. Kniha vyšla v nakladatelství IKAR po čtyřleté odmlce autorky jako desátá v pořadí. Na pokřtění knihy jsem se vydala, ačkoliv jsem do této chvíle od této autorky nic nečetla, ale tato kniha mě mezi srpnovými novinkami zaujala na první pohled svou nádhernou obálkou od kreslířky Kateřiny Brabcové a také svou anotací.
Na křtu nás přivítala PR managerka nakladatelství Euromedia Group Alexandra Fraisová. Kniha měla hned tři kmotry - moderátorku krimizpráv na Primě Báru Holou, hudebního skladatele Zdeňka Bartáka a fotografa Františka Jiráska. Na vše navíc dohlížel filmový princ Pavel Trávníček, který byl překvapením této akce. Všichni popřáli knize i autorce do vínku to nejlepší.
A o čem vlastně je tako nová knížka Kláry Janečkové? Hlavní hrdinkou jako v ostatních románech této spisovatelky je žena. Jmenuje se Tereza Brašová. Žije ve Slovinsku, kde pracuje zprvu jako průvodkyně a později záchranářka v místních jeskyních. Přišla sem cca v osmnácti letech, kdy utekla z domova před svým otčímem, který jí zneužíval. Po čase je donucena vrátit se do Prahy, aby pomohla otčímovi s jeho politickou kariérou. Co se bude odehrávat po jejím návratu domů, se musíme dočíst v knížce.
Knížky, které autorka píše, vycházejí z jejích vlastních zkušeností a prožitků. K napsání tohoto románu ji inspirovala návštěva Slovinského krasu v roce 2015. Místní kraj jí naprosto očaroval, a rozhodla se, že její příští román se bude odehrávat v tomto prostředí. Také se přiznala, že pracuje již na dalším románu, který se bude odehrávat v prostředí závodních aut. Inspiraci jí dává přítel, který sám závodí a je její inspirací a poradcem v této oblasti.
Jak jsem psala v úvodu, knížka Pád do tmy má krásnou obálku od Kateřiny Brabcové. S novou obálkou vyšla ještě jedna knížka Kláry Janečkové, a to Manželské okovy. A i ostatní knížky postupně dostanou tento nový kabát. A na to se já osobně moc těším a také se těším, až se začtu do Pádu do tmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama