Přečteno v měsíci červen

18. července 2018 v 20:01 | jahlina |  Přečteno za měsíc
Stále jsem dlužná přehled přečtených knížek za měsíc červen. Přečetla jsem 4 knížky. Hezké počasí mě víc láká ven a také mi dal trochu zabrat konec školního roku. Takže ačkoliv jsem také měla týden dovolené, během které jsem přečetla 2 knížky. Ve zbytku měsíce jsem měla čtecí tempo pomalejší. Přečtené knížky tedy jsou:

Růže mají trny - Sandra Byrd

Jedná se o historický román o královně Alžbětě I. vyprávěný z netradičního úhlu pohledu. Tuto výraznou osobnost anglické historie poznáváme očima její dvorní dámy, která přichází k anglickému dvoru ze Švédska jako doprovod švédské princezny. V Anglii se rozhodne zůstat, provdá se zde a stane se jednou z nejvlivnějších žen Anglie. Poznává chladné zacházení ze stran ostatních dvořanů, intriky i lásku. Své paní slouží oddaně a my královnu jejím prostřednictvím poznáváme jako tvrdou panovnici i ženu, která touží po lásce. Příběh je napsán svižně a čtivě. Je to již třetí kniha v sérii věnované tudororvským ženám od Sandry Byrdové. První dvě věnované Anně Boleynové a Kateřině Parrové jsem nečetla, bránit se jim rozhodně nebudu.

Noční pták - Brian Freeman

Tento americký thriller s vyšetřovatelem Frostem Eastonem v hlavní roli si hraje s tématem strachu a fobií, kterých se lze zbavit prostřednictvím hypnózy, tak že jsou upraveny vzpomínky. Psychiatrička Frankie Steinová je slavná ve svém oboru a je přesvědčená, že pomáhá lidem tím, že jim upraví vzpomínky. Kolegy je za to kritizovaná. Když začnou její pacienty za zvláštních okolností umírat, dochází jí, že se možná mýlila. Kdo je Nočním ptákem, který se ji snaží vyděsit a ví toho spoustu i o nočních můrách Frosta... Jedná se o napínavý případ, ze kterého mrazí. Čte se skoro samo.

Otevřený hrob - Angela Marsonsová

Čtvrté pokračování série s Kim Stoneovou je neméně napínavé než předchozí případy. Tentokrát vyšetřuje úmrtí žen, které byly brutálně ubity. Jejich těla se našla na pozemku výzkumného zařízení, kde zkoumají posmrtné pochody v mrtvých tělech. Kdo si vybral pro své oběti právě takové místo posledního odpočinku a proč, na to musí přijít Kim se svým týmem.

Anežka - Viktorie Hanišová


Jedná se debut Viktorie Hanišové. Příběh Julie, která si přeje dítě za každou cenu. Příroda ji v tomto ohledu zklame a ona vysněnou blonďatou holčičku s copy nahrazuje nechtěnou romskou dívenkou. Konečně se stane matkou, ale místo happyendu se rozvíjí příběh, který se točí okolo boje s předsudky, snaze nevybočit z normálnosti. Vztah matky a dcery je plný neporozumění a založený na lži. A je jasné, že vše postupně spěje k nějaké tragedii. Z téhle knížky mi bylo hodně smutno. Zanechala ve mně silný dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. července 2018 v 20:24 | Reagovat

Zaujal mě ten Otevřený hrob, to vypadá na moc dobrou detektivku!

2 jahlina jahlina | 18. července 2018 v 20:31 | Reagovat

[1]: můžu doporučit, lze číst samostatně nebo postupně v sérii

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama