Přečteno v měsíci květen

7. června 2018 v 14:42 | jahlina |  Přečteno za měsíc
Neuvěřitelně to letí, "Na Knižní Vlně" má za sebou první měsíc. A já jsem tu opět s přehledem přečtených knížek za uplynulý měsíc. Květen považuji za slabší, co do počtu přečtených knížek, ale za plný knižních zážitků a to hlavně díky návštěvě Světa knih, o které jsem psala zde. Knížek jsem přečetla 5. Tu poslední jsem dočítala ještě v červnu. Tady jsou:

Slepá mapa - Alena Mornštajnová


Po Haně, která mě velmi oslovila, jsem si přečetla autorčinu prvotinu Slepá mapa. A i tato knížka mě naprosto strhla, četla jsem ji jedním dechem až do úplného závěru, kdy jsem byla hodně napjatá. Začátek příběhu spadá do období před 1. světovou válkou a konec je situován do období po listopadové revoluci v roce 1989, kdy se odtajňují seznamy spolupracovníků StB. Celá tahle historie je líčena prostřednictvím osudů třech žen Anny, Alžběty a Anežky. Jejich život jim přinesl nejeden zvrat, tragédii či trauma. Podobné příběhy mě hodně baví, těším se i na další knížky od Mornštajnové.

Tichá motlitba - Angela MarsonsTichá motlitba je třetí v pořadí ze série anglických detektivek s inspektorkou Kim Stoneovou v hlavní roli. Kim jsem si oblíbila hned v prvním díle, i přes její tvrdou nespolečenskou povahu. Tentokrát vyšetřuje případ únosu dvou děvčátek, kdy pachatel (či spíše skupinka pachatelů) hraje s rodiči hru, ze které může vyjít vítězně jen jedna rodina - vrátit se má totiž jen jedna z holčiček. To samo osobě mi připadá jako hodně dobrá zápletka. Kim bojuje o záchranu obou dívek s nasazením vlastního života. Konečné rozuzlení jsem nečekala, napnutá jsem byla až do konce. A na závěr jen dodávám, že v sérii budu rozhodně pokračovat a moc se těším na Otevřený hrob, který následuje.

Houbařka - Viktorie Hanišová


S touto knihou jsem Vás již seznamovala zde. Určitě doporučuji k přečtení.

Anna Lucemburská - Hana Whitton


I na tuto historickou romaci jsem tu v květnu upozorňovala. Jedná se o příběh nejmladší dcery Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny. Knížka je psaná velmi čtivě a je možné ji zařadit mezi odpočinkové čtení. Více zde.

Vražedná diagnóza - Ingrid Hedström


Tato severská detektivka je první a zatím jedinou knížkou ze série s diplomatkou Astrid Sammilsovou, která u nás vyšla. Byla jsem na ni hodně zvědavá, protože úvodní zápletka mě zaujala. Jde o to, že matka pošle svého třináctiletého syna přes dvůr do dřevníku pro dřevo a už ho nikdy nespatří. O třicet let později se do kraje vrací diplomatka Astrid Sammilsová, která tu zdědila po strýci dům. Ve věcech po strýci našla čepici, která patřila pohřešovanému chlapci a hned to v ní vzbudí otázky. Začne pátrat na vlastní pěst. Současně se odehrává druhá dějová rovina v Bukurešti, kde probíhá testování prostředku proti kouření. A dějí se kolem toho podivné věci. Celkově hodnotím jako průměrnou detektivku se zajímavou zápletkou, místy trochu zdlouhavou.

Četli jste některou z těchto knížek ? Neváhejte se podělit o svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SáraD. SáraD. | Web | 7. června 2018 v 15:24 | Reagovat

ani jednu neznám, ale obálky mají pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama