Listuji katalogem Knižního klubu

3. června 2018 v 23:20 | jahlina |  Novinky

V pátek jsem ve schránce objevila nový katalog Knižního klubu Léto 3/2018. Listuji jím již po několikáté během víkendu a moje dušička plesá nad tou nadílkou knížek. Jen kdyby byla knihovna dost velká a peněženka bezedná. Inspirace ke čtení je tu ovšem veliká.
Hned titulní stránka upozorňuje na volné pokračování Hadrového panáka od Daniela Cola pod názvem Loutkář. Hadrového panáka mám doma teprve k přečtení, ale po shlédnutí traileru k Loutkáři je jasné, že půjde o napínavé, i když trochu drsné čtení. Kdo tahá za nitky v sérii vražd, kdy oběšené oběti mají na hrudi vyřezané slovo "NÁVNADA", bude vyšetřovat seržantka Emily Baxterová. Do vyšetřování se posléze vloží zvláštní agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. Vyšlo v edici Světový bestseller.
Trochu změním žánr a zmíním román o lásce Tajná přísada Láska od Poppy J. Anderssonové. Vypadá to na příběh s klasickým scénářem, ale já si občas takový příběh ráda přečtu. Hlavní hrdina, momentálně vyhořelá hvězda gastronomického nebe, potká na dovolené dívku, která s rodiči vlastní malou restauraci. Společně se jim podaří restauraci pozvednout v moderní podnik a navíc se do sebe zamilují. Jenže je tu problém, že on jí zatajil, kdo ve skutečnosti je...
Pak je tu další počin Sáry Saudkové, která tentokráte zabrousila na pole detektivního žánru s knížkou Déšť, kde je vyšetřován případ série sexuálně motivovaných zločinů.
Mezi "Odeonkami" mě zaujala novinka Laetitie Colombani Cop. Jedná se o rozdílné osudy tří žen, které se pravděpodobně nikdy nepotkají, ale které spojuje pouto vzpoury proti nepřízni osudu.
Další detektivkou, která vyšla v edici Světový bestseller je Noční pták od Briana Freemana. Obě ženy, které spáchali sebevraždu v záchvatu šílenství, měly v minulosti problémy s fobiemi a patřily k pacientkám doktorky Steinové. Ta jim v rámci terapie vymazala z paměti vzpomínky, které v nich vyvolávaly panické stavy. Ví o svých pacientkách různá tajemství, která ale váhá prozradit detektivovi Frostovi, který případ sebevražd prošetřuje. Pak se ale objeví někdo, kdo si říká Noční pták a ví mnoho o obou ženách, o minulosti lékařky i o můrách detektiva Frosta...
Za povšimnutí stojí také knížky, které lze zakoupit za výrazně nižší cenu při koupi jiné knížku v katalogu. Tady si dělám zálusk na Špulku modré nitě od držitelky Pulitzerovy ceny Anne Tylerové.
Určitě to není z katalogu všechno, co bych si ráda přečetla. Jedná se jen o takový minivýběr.

Jste také členy knižního klubu? A co zaujalo Vás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama