Moje setkání s čtenářskými výzvami

15. května 2018 v 21:56 | jahlina |  Nezařazeno
Jsou to už tři roky, co do mé mailové schránky přišel newsletter z eMimina (portál o těhotenství a dětech), kam jsem se registrovala už před časem, když jsem se stala maminkou. Přiznám se, že podobné maily dost často mažu bez přečtení, ale tady mě do očí praštila upoutávka na Letní čtenářské bingo. Rozklikla jsem, abych se dozvěděla, oč jde.

Zjistila jsem, že jedna členka založila diskuzi s tímto názvem a vyzývá ostatní k účasti na letní čtenářské hře, která spočívala v přečtení 9 knížek dle zadání (9 okruhů - např. knížka od autora ze středního východu nebo autora píšícího ve francouzštině, apod.) v období od prvního do posledního letního dne. Ačkoliv jsem vždycky ráda četla, přišlo mi, že za cca 3 měsíce přečíst 9 knížek nebude úplně lehké. Ale rozhodla jsem se to zkusit. Věřím, že spousta lidí řekne, že čtou rádi, ale nestojí o žádný diktát toho, co mají číst a o žádné časové limity. Mě taková výzva zaujala a pustila jsem se do ní s chutí. Oříškem bylo, že jsem vůbec neměla přestavu, co budu do některých kategorií vůbec číst. A zároveň jsem samozřejmně chtěla číst knížky, které mě budou bavit. Prolezla jsem knihovnu, inspirovala jsem se četbou ostatních účastnic, dále jsem objevila knižní portál, o kterém jsem do té doby neměla potuchy, a to Databazeknih.cz. A nakonec jsem objevila nové autory, v některých případech jsem se vešla do svého oblíbeného krimi žánru. A Bingo jsem měla splněné s měsíčním předstihem. Mezi knížky, které jsem tehdy přečetla a na které bych za normálních okolností nepřišla byly Trává zpívá od Doris Lessing, Tančící arabové od Sajjida Kašua nebo třeba povídková knížka od Šiniči Hošiho Očekávání. A byla jsem příjemně překvapená.

Na zmiňované Databázi knih jsem navíc našla další tentokráte celoroční výzvu, která je vypsaná na daný rok a témat je celkem 20. Knihy lze přidat do výzvy kdykoliv během roku, takže jsem se hned rozhodla plnit i tu. A nakonec ji dotáhla.

Účast k výzvě mě k ničemu nezavazuje. Ale přivedla mě k zajímavým autorům a knížkám, začala jsem sledovat, co nového vychází. Začala jsem knihy i kupovat, už nevystačím jen s půjčováním knih v knihovně. Někdy mám pocit, že zájem se stává posedlostí. A nakonec mě to dohnalo i psát tenhle blog, abych mohla své čtecí zážitky sdílet. Jsem momentálně na své knižní vlně.

Momentálně probíhá další kolo tentokráte jarního čtenářského binga zde
Čtenářská výzva 2018 zde

A jaký je Váš názor na podobné projekty?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama