Červnové novinky

28. května 2018 v 12:30 | jahlina |  Novinky
Květen pomalu končí, za chvíli tu bude červen a já jsem tady se čtveřicí knižních titulů, které jsem si vytipovala pro vypíchnutí zde a které bych si ráda přečetla. Nebylo to úplně jednoduché vybírání, ale nakonec bych ráda upozornila na tyto červnové novinky:

Tajemství modrých dopisů - Emily Bleeker


Tahle kniha mě zaujala svou anotací i svou obálkou. Autorku neznám, její předchozí knížku, která u nás vyšla, jsem nečetla. Nicméně příběh Luka, který se snaží vyrovnat se ztrátou své manželky Natalie a přitom vychovávat své tři děti, zatímco mu začnou chodit dopisy v modré obálce "ze záhrobí", vzbudil moji zvědavost. Kdo dopisy ve skutečnosti posílá a jaké tajemství se podařilo Lukovi objevit? Pokud se budu chtít dozvědět víc, nezbyde mi nic jiného než si knihu přečíst.
Nakladatelství Motto

Pokrevní pouta - Angela Marsons


Na páté pokračování knižní série s inspektorkou Kim Stoneovou se těším moc. Čeká jí nové vyšetřování, ale zároveň se vynořuje z minulosti doktorka Thorneová, kterou Kim dostala za mříže a která se chce pomstít. V ohrožení bude někdo
z okolí Kim a zda se podaří Stoneové své blízké včetně sebe ochránit se dozvíme po přečtení téhle knížky.
Knižní klub

Mé anglické sezóny - Alena Damijo

Jedná se o volné pokračování fejetonové prvotiny Anglické listí Aleny Damijo ze života ve Velké Britanii, kam se autorka provdala. Dle anotace nás čeká další náhled do života v Anglii z pohledu učitelského s ohledem na jednotlivé sezóny. navíc se prý dočkáme britského kvízu a originálního receptu. Anglické listí jsem četla a moc se mi líbilo. Fejetony byly psané s lehkou nadsázkou a vtipem, navíc se člověk dozvěděl i něco nového o životě v Anglii, takže tuhle novinku si nenechám ujít určitě.
Nakladateství Ikar

Běsa - Dita Táborská

Chystám se přečíst si autorky román Malinka a mezitím vychází další její knížka, která přináší téma rodičovství. Vypadá to na temnější čtení.

Z anotace: Běla a Sabina vyrůstaly jako dokonale na sebe napojená jednovaječná dvojčata - dokud jejich symbiózu nezačala rozežírat drogová závislost. Jejich matka prožila svůj život v paralyzujícím smutku z osudu jedné dcery a v marné snaze zakrýt ho před tou druhou, která svůj život takříkajíc zvládla.

Ve stejném roce jako obě dívky se v české vesnici na Ukrajině narodil Vitalij, který se rozhodl řešit neutěšenou ekonomickou situaci odjezdem do vysněného Česka, země svých dávných předků. Práci dostával od Luboše, obchodníka s bílým masem, který jednou dostal odvážný nápad…

Všechny postavy propojí dítě, které se po mnoha letech začne nepříjemně hlásit o slovo. Co vlastně chce? Má právo jim po tak dlouhé době vtrhnout do životů a znovu je obrátit vzhůru nohama?
Host
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama